Allikas: ERR, Uku Toom

Tehnoloogia areneb väga kiiresti ning juba lähitulevikus otsustab üha enam inimesi töötada väljaspool kontorit ja kaob praegune töökoha mõiste, ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

Kriis rääkis Tallinnas täna Salme kultuurikeskuses toimunud targa töö inspiratsioonipäeval, et teistmoodi töötamine on juba tänase päeva nõue, sest seoses tehnoloogia arenguga on ka inimeste ootused töökeskkonnale tõusnud, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Kaob selline töökoha mõiste, millega me kõik oleme harjunud. Õigus oma kabinetile või oma arvutile, need teisenevad ja töö tegemine muutub võimalikuks ka väljaspool kontorit. Järjest enam rakenduvad IT-lahendused vähendavad vajadust olla reaalselt ka näiteks tööstusettevõtetes kohapeal, pidevalt jälgida tootmisprotsessi," lausus Kriis.

Vaata ka Uudislõiku ERR lehelt …

Tema sõnul saavad paljud inimesed võimaluse töötada järjest vabamalt ja selleks muutuseks on vajalik nii juhte kui ka töötajaid ette valmistada ning informeerida, millised on riskid ja võimalused.

Saku õlletehase personalijuht Ave Kala märkis, et muutused ootavad ees eelkõige just töökorraldust, sest lisaks efektiivsuse tõstmisele on tarvis ligi meelitada uut põlvkonda, kellele töö tähendab hoopis muud kui näiteks keskealisele inimesele.

"Nende puhul on lisaks tööle rohkem väärtustatud ka tööväline elu ja need inimesed, kes tulevad tööle, ei jäta seda töövälist elu enam ukse taha. Tööandja ei saa eeldada, et kui töötaja tuleb tööle ja paneb ukse kinni, siis ta ongi ainult tööl," lausus Kala.

Riiklik lepitaja Henn Pärn rõhutas aga hoiakute tähtsust. Tema hinnangul püsivad inimestes manufaktuuriaegsed hoiakud, kus on selgelt eraldatud tööandjad ja töövõtjad.

"See on oluliselt muutumas ja mida kiiremini me lähme üle partnerlussuhetele, seda parem," nentis ta.

Toimetas Karin Koppel