26. septembril külastasime Targa töö tuuri Tartu linna poolt asutatud sihtasutust Tartu Loomemajanduskeskus, mis idee poolest on sarnane Noor-Eesti Loomekeskusele, kuid rahastuse osas tänu linnale oluliselt paremas seisus. Praeguseks on renoveeritud kaks maja Kalevi tänaval, remonttööd käivad kolmandas, lisaks on suured plaanid hoovialaga.

Tartu Loomemajanduskeskus toimib inkubaatorina. Loovinimesed tulevad keskusesse oma äriideega ja koolituse käigus aidatakse ideele ka äriplaan juurde mõelda. Koolituste käigus on sündinud ka ühisfirmasid. Äriplaan on ka eelduseks keskuses ruumide saamisel.

Loomemajanduskeskuses toimetab erinevaid firmasid – fotograafe, disainereid, käsitöömeistid, keraamik, elamusturismi korraldajad, kohvik jt. Lisaks on keskuse juures ka nö virtuaalsed inkubandid. Uuemas majas on võimalik kasutada külaliskorterit, mis äsja just valmis. Oma koht on ka ühisüritustel.

Loomemajanduskeskuses ei ole veel otsustatud, kas õigem oleks inkubandid mingi aja möödudes majadest välja tõsta või hoopis asja püsti pannud initsiaatoritel uus arendamist vajav koht leida.