27. septembril käisime Targa töö tuuri raames Kanepi kaugtöökeskuses, mille vast-remonditud ruumid asuvad endises kolhoosikeskuses. Kanepi kaugtöökeskust opereerib Kanepi kommunikatsioonikeskus.

Kanepi kaugtöökeskust veavad Enn Ruusmaa ja Elmer Ratassepp. Ennu sõnul on inimeste seltskond, kes keskust kasutama hakkavad olemas, vaja on nad kokku võtta ja asi käima joosta. Näiteks ootab sisse kolimist üks raamatupidaja, kes varem töötas kodus, kuid on pärast maksuameti külaskäiku huvitatud keskuses töötamisest. Samuti on mitu inimest, kes loodavad keskuse kaudu rakendust leida.

Keskus on rahastatud erinevatest projektidest ja see on teinud renoveerimistööd keeruliseks. Praegu on igatahes valmisolek avamiseks olemas. Koridori võib ka talgu korras korda teha. Edaspidi tahetakse koostööd tihendada loodava noortekeskusega, samuti aga ümberkaudsete kaugtöökeskustega.

Kanepi vallas on palju vanemaealisi, noored kipuvad lahkuma ja enam tagasi ei tule. Paljud inimesed töötavad Tartus ja sõidavad iga päev seda vahemaad.