Targa töö tuuri kolmandal päeval käisime ära Kündjas, Janika ja Jaanus Leoste maakodus, kus on 6 aastat toodetud Jänku Jussi multikaid ja toimetatud Lasteka kodulehte.

Janika rääkis, kuidas multifilmid sünnivad ja Jaanus näitas, kuidas ta jänesed ekraanil liikuma paneb. Jänku Jussi multikate tootmine sai alguse kuus aastat tagasi, mil Leosted oma raamatupidamistarkvara firma maha müüsid ja Kündjale elama tulid. Multikaid hakati tegema, et lastega midagi koos teha ja oma oskusi rakendada. Siis selgus, et see meeldib ka teistele lastele ja tänaseks päevaks on lisaks sadadele õpetlikele multikatele ka kolm raamatut Jänku Jussi lugudega välja antud.

Kogu Jänku Jussi multikate tootmine ja Lasteveebi toimetamine käib kaugtöö korras – töötajad asuvad Eestimaa erinevates paikades ja suheldakse peamiselt e-maili teel ja faile vahetatakse ftp-s. Janika selgitas, et kaugtöö tegija puhul on oluline tulemuse ja tähtaja määratlemine. Kontroll, kas töötulemus tähtajaks valmib, peaks rakenduma reeglina pisut enne tähtaega. Hea kaugtöötaja on see, kes ka ise teada annab, et töö tellimus on kätte saadud ning sellega tegeletakse. Juhile annab signaali, et töö ei pruugi plaani päraselt kulgeda, kui töötajalt ei tule tagasisidet või lisaküsimusi, olenevalt töö iseloomust.

Kaugtöö puhul on suhtlemine kindlasti erinev silmast-silma suhtlemisest kontoris. Uute töötajate puhul teevad multifilmi tootjad tavaliselt nö töölaagri, mille käigus õpitakse üksteist tundma, saadakse ühte rütmi ning ühtlustatakse arusaamad töötulemuse kvaliteedist. Kaugtöö puhul peaks ka juht tagasiside andmisele tähelepanu pöörama – tunnustust sobib e-maili teel anda, kui on aga probleem, siis tuleks kindlasti helistada ja kui olukord on kriitiline, siis silmast-silma kohtuda, rääkis Janika.

Inspiratsiooniks ja loominguliseks tööks on maakoht asendamatu – siin aeg seisab ja just sellises töökeskkonnas stsenaariumid sünnivadki. Inimese elus on erinevaid etappe ja ideaalne oleks, kui kõik lapsevanemad saaksid laste kasvamise perioodil rahulikumas tempos ja paindlikult tööd teha, ütles Janika.