Jagan paari näpunäidet, kuidas Firefoxiga mugavamalt ja kiiremini tööd teha. Esimeseks nipiks oleks Bookmarks Toolbar ehk järjehoidjate riba, mille abil on võimalik neid lehti, mida rohkem kasutatakse, avada palju paremini. Ise olen kasutanud seda moodust juba väga ammusest ajast ning soovitan ka teistele, kes siiani pole endale järjehoidjate riba teinud. See õpetus on pigem algajatele veebisurfajatele, kuid ma loodan, et edasijõudnumad saavad ka pisut targemaks.

1.      Kõigepealt tuleks vaadata, et Bookmarks Toolbar oleks aktiveeritud. Seda saab teha klikates parema hiireklõpsuga tühjale reale, mis asub kõige üleval ja lisada linnuke selle ette.

2.      Järgmisena on kõige lihtsam minna ühele veebilehele ja lohistada URL-i ees olev ikoon järjehoidjate ribale.

3.      Vajadusel võib muuta järjehoidja nime, mida saab teha parema hiireklõpsuga selle peal klikates ning valides Properties.

4.      Sama protsessi võib läbi viia kõikide lemmikute veebilehtedega. Juhul, kui see riba saab täis, siis liiguvad järgmised järjehoidjad ehk bookmarkid rea lõpus oleva topeltnoolekese alla.

5.      Teiste veebilehitsejatega käib see asi sarnaselt.
Näidis:

Kui Bookmarks Toolbar on valmis saadud, siis mul on veel mõned nipid:

6.      Esiteks soovitan kasutada tabide ehk vahelehtede avamiseks hiirerulliku klikki, mis avab koheselt klikitud lingi. Kui hiirt pole käepärast, siis toimib sama asi Ctrl’i peal hoides ja klikates vastavale lingile, mida tahetakse avada uue tabina. Tabi saab sulgeda, kui klikid selle peal rullikuga. Kasulik on see näiteks selleks, et saab kasutada mitut tabi vaheldumisi või lihtsalt avada vastavad tabid, mida hiljem soovid lugeda. Eriti mugav on näiteks järjehoidjate ribal klikkides avada soovitud lehed.
 
7.      Veebilehtede suurendamiseks või vähendamiseks saab kasutada Ctrl’i ja hiirerulliku koostööd. Kindlasti on juhtunud nii, et leht on, kas väiksemaks või suuremaks läinud ning tahaks normaalsuurust tagasi, siis selleks tuleb lihtsalt vajutada koos ctrl ja 0.

8.      Lisaks soovitan kasutada järjehoidjaid, mida saab teha aadressireal oleva tähekese abil, mis salvestab järjehoidja sorteerimata kausta, kuid on võimalus teha ka erinevaid rühmasid järjehoidjate jaoks. See on kasulik, kuna siis on võimalik tagantjärgi neid lehti leida, kas aadressireale trükkides või siis vastavast järjehoidjate rühmast.
 
9.      Igasuguste reklaamide ja hüpikakende vastu aitab Adblock Plus lisa, mida võib leida Googlest. See blokeerib ise ning vajadusel saab ka käsitsi vastava reklaami peale paremat klõpsu tehes see eemaldada.
 
10.      Juhul, kui ei soovita jätta jälge oma veebisurfamisest, siis saab ülevalt vasakult firefoxi nupu alt käivitada privaatse veebilehitsemise.

11.      Peaaegu iga tegevuse jaoks on olemas ka lühiteed, millega saab tutvuda näiteks siin: link

12.      Viimaseks soovitan kasutada Firefox Synci, mille abil saab kõik järjehoidjad, paroolid, järjehoidjate riba ning kõik muu info ühest arvutist pilve kaudu sünkroniseerida näiteks sülearvuti või nutitelefoni firefoxi. Näiteks, kui lisad ühe seadmega järjehoidja, siis on see automaatselt olemas ka teistes seadmetes. Kuidas seda mugavat lahendust ülesse seada, saab vaadata siit: link

Martin