10. oktoobril 2007 toimus projektide "Choices & Balance" ja "Kaugtöö edendamine Eesti saartel ja rannikualadel" ühisüritusena paralleelselt Tallinnas ja Hiiumaal videokonverentsi vahendusel kaugtöö teemaline seminar, kus arutati kaugtöö poolt ja vastuargumentide üle.

Diskussioonis osalesid reginaalminister Vallo Reimaa, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige ja Santa Monica Networks AS nõukogu liige Vaho Klaamann, Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis, Tallinna Ülikooli informaatika õppekava juht, dotsent Kaido Kikkas.

„Kaugtöö on üheks võimaluseks tõsta töö efektiivsust valdkondades, kus on palgal palju valgekraesid, olgu era- või riigisektoris,“ ütles diskussioonis osalenud Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

„Kui paljudes organisatsioonides on mõõdetud, kui palju aega kulutatakse ettevalmistamata välkkoosolekutele? Nädalas peetakse mitmeid kohtumisi, põhjendusega, et kõrvalkabinetis asuva kolleegiga „kiirelt“ nõu pidada, tegelikkuses on tihtilugu tegu ajaraiskamisega. Kaugtöö paneb inimesi kontsentreeritumalt tegutsema ning sellel on mitmeid eeliseid, millele esmapilgul ei mõtle, kuid millest räägime tänasel seminaril,“ ütles Kriis.

„Kaugtöö süsteemne rakendamine on kõige suurem väljakutse juhile, kes peab muutma oma juhtimisharjumusi ja töötundide asemel tulemust mõõtma hakkama. Tööd peab hakkama planeerima ja töötajatele eesmärke seadma. Samas võimaldaks see ametnike töö tulemuslikkust oluliselt tõsta,“ lisas Kriis.

Eraldi teemana käsitleti kaugtöökeskuste käivitamise võimalust Eestis. Sissejuhatuse sellesse teemasse tegi Šotimaa „Work Global“ algataja Donnie Morrison, kelle ettekanne kanti üle Hiiumaalt.  Tööandja taustaga Donnie Morrsion on üks Šotimaa saarte kaugtöökeskuste võrgustiku käivitaja. Tema loosung on „live local – work global“. „Work Global“ algatuses ei räägita enam kaugtööst, vaid kvaliteetsest ja professionaalsest tööjõust, mida piirkond pakkuda suudab.

Seoses ettevõtlusstruktuuri muutumise ja järjest avarduvate IT võimalustega on kaugtöö järjest enam leviv töötamise vorm. Tööandjate Keskliidu ja partnerite poolt läbiviidud projekti Choices & Balance uuringud näitavad, et tööandjatel jääb praegu puudu eelkõige teadmistest ja oskustest, kuidas juhtida paindlikku töökorraldust.

Vaata lisaks ürituse pilte ja meediakajastust Choices & Balance leheküljelt …