7.-9. augustini 2009 külastasid Kristina Täht ja Kadri Seeder Kaugtöö Ühingust Põlvamaad. Osaleti Räpina valla ettevõtjate suvepäevadel ja kohtuti ümberkaudsete valdade juhtidega. Reisi eesmärk oli tutvustada kohalikele ettevõtjatele, omavalitsuste inimestele, aga ka teistele huvilistele kaugtöö olemust ja kaugtöökeskuste võrgustiku arendamise ideed.

Reis kujunes tõsiselt meeldejäävaks. Saabumisel Põlvamaale tervitas meid äkiline vihmasadu koos võimsa vikerkaarega. Värska vallas asuvasse Hirvemäe puhkekeskusesse jõudsime õhtuhämaruses.

Laupäeva hommikul kuulutas Räpina Äriabikeskuse juhataja Leo Kütt suvepäevad alanuks ja vardasse tõmmati Räpina valla lipp. Sportmängude ja muidu mõnusa ajaveetmise vahele aeti ka asjalikku juttu. Haimar Sokk Põlva maavalitsusest rääkis Euroopa Liidust ja viis läbi selleteemalise viktoriini. Huvitava faktina jäi meelde, et Euroopa Liidust on ka üks riik välja astunud – nimelt Gröönimaa.

Meie Kaugtöö Ühingust rääkisime kaugtöö olemusest ja üldse paindlikust töökorraldusest. „Inimese elu on ju tervik – kas peame jagama seda rangelt tööks, puhkuseks ja isiklikuks ajaks? Mõeldes tagasi meie esiisade peale vaid mõned aastasajad tagasi, kui taluperemees läks põllule ja silitas valmivaid viljapäid, siis vaevalt ta seda tööna tajus,“ alustas Kristina meie etteastet.

Arutasime kokkutulnutega, kas ja kuidas oleks nende töö distantsilt võimalik ja millist tuge Kaugtöö Ühing selles osas pakub. Kõlama jäi mõte, et on töid ja tegemisi, mida ei saa kauge maa tagant teha, kuid igal juhul on kaugtöö arvutiga töötajatele võimalus pikendada oma puhkust ja rohkem aega perega veeta. Palju sõltub inimesest endast. Ühe takistusena tõid osalejad välja tööandjate suhtumise, kes ei soovi töötajaid kaugtööle lubada. Kaugtöö Ühing pakub selles osas nõustamist ja meeskonna koolitust.

Pärast lõunat rääkis Magnar Michelson suhtekorraldusbüroost Pilot Communication  avalikest suhetest. Üheskoos arutati, kuidas teha näiteks külakiige avamisest tõeline suursündmus ja koostada pressiteadet.

Täiesti super-elamusi veespordi näol pakkus Haudamäe Puhkemaja – paadi taga tehti nn banaaniga sõitu küll vee peal ja vee all. Lõbu jätkus nii sõitjatel kui pealtvaatajatel.

Õhtupoolikul kohtusime Sangaste vallavanema Kaido Tambergi, Värska vallavanema Raul Kudre ja Räpina vallavanema Teet Helmiga, kellega arutasime võimalikku koostööd kaugtöökeskuste rajamisel piirkonda. Kaugtöökeskused saavad pakkuda piirkonnas kõrgetasemelist töökeskkonda arvutiga ja infotehnoloogia vahendusel töötavatele inimestele, lisaks võivad keskused olla ka tööhõive projektide eestvedajad, koolitajad, sh ka e-õppe võimaluste tutvustajad, ning kohaliku elukeskkonna propageerijad.

Hirvemäe puhkekeskus jäi meelde mõnusa, sõbraliku teenindusega, suus sulavate pirukate ja üldse väga maitsvate toitudega. Hommikusöögi-lauast ei jõua ära kiita kodust pasteeti ja ausalt öeldes ei mäletanudki, et sprotid nii hästi maitsevad. Puhkekeskuses on tegevust kõigile – selles suhtes on kahju, et lapsi reisil kaasas ei olnud – neile oleks seal jagunud rakendust küllaga. 

Meie tänusõnad kuuluvad ürituse korraldajale Leo Küttile Räpina Äriabikeskusest: kaugtööl on palju plusse, kuid kindlasti ei asenda see silmast silma suhtlemist ja selliseid toredaid kokkusaamisi!

Vaata ka ürituse pilte …