Autor: Igor Taro
Allikas: ERR uudised

Lõuna-Eesti sai tänu Euroopa Sotsiaalfondist rahastatud projektile juurde 40 uut töökohta, kuna Põlvas alustas tööd üheksa töötajaga kaugtööpunkt ning samasuguseid punkte on tulemas ka Võrru ja Valka.

Kuigi tööandja ise asub Tallinnas, tehakse tööd sadade kilomeetrite kaugusel. Kolme kaugtööpunkti eripära on see, et juba enne avamist oli olemas tööandja, kes nõustus inimesi palkama. Paljud tööandjad nii julged pole, kuna neil on kaugtöö vormi suhtes kahtlused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

MTÜ Eesti Abikeskused konsultandi Tanel Mätliku sõnul arvavad paljud tööandjad, et nad ei suuda kauge maa tagant tööd kontrollida. "Järelvalve ja seire osa on see, mis tööandjatele muret teeb," sõnas ta.

Teine mure on investeeringud. Enamasti ei riskiks tööandja ise sadade kilomeetrite kaugusel kontoriruume sisustama. Samas, kui keegi selle ära teeb, on ta töö edenedes valmis nende kulud kandma.

OÜ Kontaktikeskus tööandja Erki Koldits selgitas, et tänu sellele projektile on Põlvasse tulek firma jaoks palju lihtsamaks läinud. "Sisenemise investeering on üsna väike, sisuliselt enda aja ja sõitmise kulu ja tänu sellele me julgesimegi siia tulla."

Nii võivadki vallamajadesse rajatavad kaugtöökohad nii mõnigi kord olla suureks abiks kohaliku tööhõive parandamisel ja väljarände peatamisel. Kaugtöö pole Lõuna-Eesti inimestele sugugi võõras ning paljud kohalikud oma ala spetsialistid eelistaksid seda linna kolimisele, kui vaid kohapealsed võimalused lubaksid,  olgu see kiire internet või tööruumide olemasolu.