Delfi lugejakiri

Investorid armastavad rääkida riskide hajutamisest, teame ka, et riigijuhid ei tohiks ohutuse mõttes kõik ühe lennuga lennata, aga riskide hajutamine ja planeerimine tuleb kasuks ka väikestes majapidamistes ja triviaalsemate probleemide lahendamisel. Mis siis aitaks, et mudilasi tõbisena rühma ei viidaks?

Aitaks, kui tööandjad võimaldaksid töötajatel töötada paindlikumalt – osaajaga töö, kaugtöö, vahetustega töö jne. Siis oleks lapsevanemal võimalik kombineerida. Tõsi, kõigil ametikohtadel pole see mõeldav, aga paljudel juhtudel siiski.

Teine asi on selles, et kui vanemad oma lapsi rohkem karastaks ja toetaks tervislikke eluviise, muuhulgas laseks ka vaktsineerida, oleks haigestumisi üldse vähem. Ei taha küll ära sõnada, aga haiguse tõttu pole meie pere kolm last küll lasteaiast puudunud. Pigem oleme teinud võimalusel lihtsalt puhkepäevi, et perega koos aega veeta.

Veel aitab see, kui vanemad ise oma tervise eest hoolt kannavad ega too ise koju haigusi. Paljudel juhtudel saab laste haigus alguse hoopis sellest, et ema-isa töökohas keegi tõbine välja ilmus, vanem pisikud endaga koju kaasa tõi. Terviseamet paneb just praegu, kui kollatõbi levimas, kõigile südamele, et väga tähtis on käsi pesta.

Üks võimalus on veel tugivõrgustik – vanavanemad, sõbrad-tuttvad, vanemad vennad-õed.

Peremudelid on meil väga erinevad ja kindlasti ei ole kõigil laste vanaemad veel kodused, vaid käivad tööl. Aga võib-olla on läheduses mõni tore memm, kellega tutvust sobitada ja kes nohuse lapse juurde meeleldi tuleks. Kasu oleks ju mõlemapoolne – laps oleks hoitud ja vanainimesel seltskond ka.

Mis ma öelda tahan on see, et kombineerimine ikka aitab ja ühke kindlat lahendust, mis kõigile sobiks ilmselt pole. Head tervist kõigile lastele ja vanematele.