28. märtsil toimus Abja keskkoolis õpilaste kohtumine Sten Ausiga, kes juba 13. aastaselt oma esimesed kroonid arvutitööga teenis. Sten on pärit Viljandimaalt Viiratsist. Arvutimängudest ja ka arvuti lammutamisest alanud huvi viis Steni IT Kolledžisse, kus ta õpib praegu esimesel kursusel. Osalise ajaga töötab Sten momendil Statisitkaametis, veebiteenuseid osutab ta paari aasta eest asutatud firmaga Veebiaken. Viimasel Garage 48 üritusel kuulus ta võitjatiimi, kelle arendus rockbändide kontserdite sujuvamaks korralduseks praktiliselt kohe pärast üritust kaubaks läks.

Kõige olulisem on osata oma aega jagada ja otstarbekalt seda kasutada, rääkis Sten. Ei saa mõelda, et ei viitsi – kui sa tead, mida sa teha tahad, siis tuleb oma eesmärgi nimel ka vaeva näha.

IT maailm on täis stereotüüpe – arvatakse, et IT-poisid on nohiklikud, istuvad kogu aeg arvuti taga ja kellegagi ei suhtle. Tegelikkuses on aga sageli tegemist pigem avatud ja mitmekülgsete inimestega. Järjest enam huvitab see eriala ka tüdrukuid. IT eriala pakub rahvusvahelisi karjäärivõimalusi ja väga häid teenimisvõimalusi, seega kes veel kahtlevad, mida pärast gümnaasiumi teha, tasub igal juhul seda valikut kaaluda.

Arvutiga töötajate hobid võiksidki olla sellised, mis arvutitaga istumist tasakaalustavad ja füüsilist koormust annavad. Steni enda suur kirg on näitlemine, aga hobide hulka kuuluvad ka jalgpall, võrkpall, ujumine, mootorrattad jne.

IT ala ei ole ainult matemaatika – vaja on ka loomingulisust ja pealehakkamist. IT alal läbilöömiseks peab olema julgust katsetada, kättpidi asja sisse minna ja aru saada, kuidas asi töötab. Mis on aga peamine – lõbus peab olema, lõpetas Sten oma etteaste. Vaata slaide ka (pdf-formaadis) …