Targa töö ühingu PRESSITEADE
30.05.2014

Targa töö ühing, Palgainfo Agentuur ja Microsoft Eesti korraldavad homme Kaugtöö Päeva ja julgustavad tööinimesi kontorilaua tagant lahkuma ning tegema tööd mobiilselt ja paindlikult. Samuti toimub homme Tallinnas konverents „Kaugtöö Päev: Kuidas paindlik töökorraldus tulemuslikkust parandab?

„Eelkõige soovime anda konverentsil osalejatele ideid ja jagada häid praktikaid, kuidas tööd targemalt korraldada. Tänapäevaste tehnoloogiavahendite järjest laiem kasutamine muudab paratamatult ka töökorraldust ajast ja kohast vähem sõltuvaks. Uued tööturule tulijad väärtustavad märksa rohkem paindlikkust ja iseseisvust töös. Küsimus on selles, kas juhid suudavad seda aktsepteerida ning kuivõrd pigem traditsioonilisi töösuhteid toetav õigusraamistik sellega sobitub,“ ütles konverentsi moderaator ja Targa töö ühingu eestvedaja Kadri Seeder.

„Kõik algab sellest, mis toimub juhi kahe kõrva vahel,“ ütles Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane. „Kas juht suudab lahti lasta kontrollivajadusest ja arusaamast, et töötaja teeb tööd vaid siis, kui ta saabub kell 9 ja enne kella 5 ära ei lähe? Arvan, et sellised töötajad pahatihti valvavad vaid oma töölauda,“ märkis Laane. Ta lisas, et pilvepõhised dokumendihaldusprogrammid ja grupitöölahendused lubavad inimestel mugavalt ja turvaliselt toimetada tööalaste materjalidega ka väljaspool kontorit. Samuti saab tööalased koosolekud edukalt korraldada Skype või Lynci kaudu kontorisse tulemata.

Kaugtöö Päeva konverentsi avaettekande teeb smartwork ekspert, Flowtime asutaja ja eestvedaja Klaas-Jan Reincke. Ettevõtete praktikaid tutvustavad Prisma Peremarket Mustamäe kaupluse juhataja Aili Põllu ja Fortumo OÜ HR juht Piret Saag.

Paindlikust tööst õiguslikust ja maksustamise vaatenurgast räägivad Tartu Ülikooli töö- ja sotsiaalhooldusõiguse dotsent Gaabriel Tavits, KPMG Balticsi nõustamisosakonna juht Karin Rätsep ning juhtiv maksunõustaja ja vandeaudiitor Tõnis Jakob.

Paindliku töö tulemuslikkuse ja tasustamise üle arutavad HR Factory juht Jan Haines, Äripäeva uudiste toimetaja Indrek Kald, Microsoft Eesti juht Rain Laane ning HR Factory meeskonna ja teenuste juht Kädi Keinast.

Tervitussõnavõtuga esineb Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Facebookis on end Kaugtöö Päevale kirja pannud umbes 400 inimest ja seal läbi viidud küsitluse järgi on kõige populaarsem koht töötegemiseks väljaspool kontorit kodu. Eelistatud töötegemise paigad on ka maakoht ja kohvik. Koostöös e-koolitusi pakkuvate partneritega kutsus Microsoft Eesti inimesi maikuus üles omi oskusi ja teadmisi täiendama.

Lisainfo Kaugtöö Päeva ja konverentsi kohta: http://www.kaugtoo.ee

Kadri Seeder
Targa töö ühing
5093039
kadri@smartwork.ee

Kadri Kukk
Microsoft Eesti PR-juht
53446904
a-kakukk@microsoft.com