Skip to main content
Kaugtöö

Avaldatud doktoritöö: Virtuaalse meeskonnatöö pädevuste raamistik

2024 aprillis avaldati Targa Töö Ühingu tegevjuhi doktoritöö, mis kaardistas virtuaalse meeskonnatööga seotud pädevused ja organisatsiooni poolsed toetusmehhanismid. Antud töö on esimene põhjalik ülevaade virtuaalse meeskonnatööga seotud pädevustest. Töös kirjeldatud töötajate ja juhtide väärtusi, hoiakud, oskusi ja teadmisi seoses virtuaalse kommunikatsiooni, koostöö, juhtimise ja digipädevustega. Lisaks on tegu ka esimese pädevuste raamistikuga, mis lisaks pädevustele kirjeldab väliseid tegurid, mis soodustavad pädevuste rakendamist virtuaalses meeskonnas töötades.

Mida välja tuua?

Esiteks on isikuomaduste puhul kõige olulisem analüüsida (potensiaalse) töötaja väärtusi ja hoiakuid, sest need moodustavad nn. baasi, mille peale on üsna lihtne laduda uusi teadmisi ja oskusi. Väärtused ja hoakud ise kujunevad aga pikka aega, ja nende muutmine on võimalik, aga siiski oluliselt keerulisem ja aeganõudvam.

Virtuaalse meeskonnatööga seotud pädevusi tasub asuda arendama pigem varem kui hiljem – kuna paindlik töö võib olla üks lahendus vananeva ühiskonnaga seotud töötajate puuduse lahendamiseks.

Tööga saab tutvuda SIIN (NB lõpus on executive summary).