Kaugtöö Tegija uuring

Üks pandlike töövorme puudutav uuring, mida viime ise läbi juba viiendat aastat on “Kaugtöö Tegija märgis”, mille raames kogume infot igal aastal ligi 50-st Eesti organisatsioonist, mõistmaks, mis on hetkel kõige olulisemad teemad, ning ka parimad praktikad paindlike töövormidega seoses. Meil on olemas andmed aastast 2017. Andmeid on võimalik kasutada lõputöödes  arvestades, et tegu on konfidentsiaalsete andmetega (lõputöös ei viidata konkreetsetele organisatsioonidele).  Andmetega  tutvumiseks anna meile märku oma soovist e-maili teel.

Lisaks annavad antud andmed meile põhjaliku ülevaate Eesti organisatsioonide kaugtööga ja hübriidtööga seotud väljakutsetest, mille baasilt saame saame panustada kohalikesse ja rahvuvahelistesse projektidesse.

Väike kokkuvõte 2020 a Kaugtöö Tegija uuringu ankeetidest:

2020 kevad oli pandeemia algusaeg, ning väga huvitav oli jälgida milliseid muutusi tõi see kaasa organisatsioonides. Kaugtöö, mis seni oli olnud nn motivatsioonimeede, muutus ühtäkki “hügieenifaktoriks” võitluses viirusega. Seda peegeldas ka Kaugtöö Tegija märgise konkurss, kus saime enam, kui kunagi varem ankeete tööstusettevõtetelt, kus seni peeti kaugtöö rakendamist võimatuks. Nüüd aga leiti, et ka tootmises on rolle, kui kasvõi osaline kaugtöö on võimalik (nt. tootmise planeerimist saab teha edukalt hoopis kodukontorist).

Veel oli näha, et organisatsioonid muretsesid väga töötajate vaimse ja füüsilise tervise pärast. Kuidas ikkagi tagada, et töötajatel oleks kodus ergonoomilised tööpaigad? Paljud organisatsioonid võimaldasid laudu/toole koju kaasa võtta. Lisaks viidi läbi ka teadlikuse tõstmise koolitusi ergonoomilisuse teemal.

Mitmed organisatsioonid jagasid, et pandeemia õpetas neid hindama kaugtööd ja virtuaalset koostöö. Nähti, et virtuaalse koostöö võimalusi kasutatakse kindlasti aktiivsemalt ka edaspidi (näiteks kohtumisteks teistest riikidest pärit esindajatega).

Pikemat kokkuvõtet 2020a ankeetidest saab lugeda SIIT.

30 minutit

1:1-le kohtumine

Saame virtuaalselt tuttavaks ja arutame võimalike koostöövõimalusi uuringute raames või jagame infot läbi viidud uuringutest. NB! Kohtumisega ei kaasne mingeid kohustusi.

Broneeri kohtumise aeg