Skip to main content
Kaugtöö

Selgusid 2022 aasta Kaugtöö Tegija märgise saajad

By June 21, 2022No Comments

Reedel, 17.mail, tunnustati konkursi „Kaugtöö Tegija 2022“ raames eesrindlikke kaugtööd praktiseerivaid organisatsioone. Teiste hulgas said Kaugtöö Tegija märgise näiteks Transpordiamet, Pärnu Maakohus, Kaitsevägi ja Coop Pank AS. Parima kaugtööd soosiva juhi tiitli pälvis tänavu Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Pille Lehis

Märgist andsid juba kuuendat aastat välja Targa Töö Ühing ning Personalijuhtimise Ühing PARE, kelle tänavusteks suurpartneriteks olid tarkvaraettevõte Helmes ning nõustamisettevõte Miltton New Nordics. Sel aastal sai kaugtöö märgise esimest korda 43 avaliku ning erasektori organisatsiooni. Märgise kolmeaastast kehtivust pikendas aga 26 organisatsiooni. Koos tänavuste märgiste saajatega kuulub märgis juba 195-le  organisatsioonile.

“Kaugtöötamine ei ole enam lihtsalt innovaatiliste ettevõtete motivatsioonipakett. Paindlik töötamine on muutunud palju organisatsioonide kultuuri osaks – justkui hapnikuks. Ilma tugevate juhtideta seda ei sünniks – ja Eesti on siin kindlasti paljuski maailma suunanäitajaks”, ütleb tunnustavalt Ave Laas, Targa Töö Ühingu tegevjuht.

Helmese personalijuht Maris Viires peab aga kaugtööd oluliseks tööriistaks igapäevase töökorralduse ümber mõtestamiseks.  “Näen, et töö tähendus inimeste elus on pidevas muutumises ja kindlasti on seda aidanud redefineerida ka kaugtöö. Elame ajajärgus, mil inimesed teadvustavad üha rohkem oma vajadusi nii töörollis kui ka inimesena tervikuna. Kui paar aastat tagasi oli kaugtöö vajadus pigem seotud laste kojujäämise, kerge haigestumise või teinekord teisest riigist töötamisega, siis täna on tegemist pigem igapäevase paindliku töökorraldusega, mis on kantud vajadusest hallata kõiki elu osasid samaaegselt ja kvaliteetselt lähtuvad oma sisemisest eesmärkidest, ressurssidest ja motivatsioonist. Kaugtöö aitab ümber mõtestada aegunud uskumused tööst ja töötamisest”.

Milttoni muutuste juhtimise nõustaja Eva-Maria Kangro sõnul oli tänavuste kandidaadite pealt näha ka seda, et organisatsioonide töökultuuri puhul on oluliseks märksõnaks kujunenud jätkusuutlikus. “Rõõm on näha, et organisatsioonid pööravad oma tegevuses üha enam tähelepanu kestlikule arengule. Edu näitaja ei ole enam üksnes majandustulemus, vaid ka inimeste vaimne tervis ja looduskeskkonna suhtes vastutustundlik tegutsemine.”

Esmakordselt said 2022. aastal märgise: 

Transpordiamet, Tallinna Linnakantselei, Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK), Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve amet, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Pärnu Maakohus, Tallinna Halduskohus, Harju Maakohus, Eesti Loodusmuuseum, Integratsiooni Sihtasutus, Tallinna Ülikool, Finbite OÜ, Alpha AR OÜ, ADM Interactive OÜ, Genius Sport Services Eesti OÜ, Breakwater Technology OÜ, CGI Eesti AS, birkle IT Estonia OÜ, CybeExer Technologies OÜ, Õhtuleht Kirjastus AS, All Media Eesti AS, TV Play Baltics AS, Buduaar Meedia OÜ, Mediainvest Holding AS, Advokaadibüroo Pallo & Partnerid OÜ, AS Eesti Gaas, Mercantile AS, Bondora Group AS, AAS BTA Baltic Insurance Company Eesti filiaal, Stell Eesti AS, Kinnisvarabüroo Uus Maa OÜ, CH Konsultatsioonid OÜ, DHL Logistics Estonia OÜ, AS Balti Logistika, Coop Pank AS, Projektibüroo OÜ, Trimtex Baltic OÜ, Lunden Food OÜ, Leibur AS, Hurtigruten Estonia OÜ.

2022.aastal pikendasid märgist:

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tervisekassa, Viru Maakohus, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Eesti Geoloogiateenistus, Tartu Maakohus kinnistus-ja registriosakond, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus,  Häirekeskus, AgileWorks AS, Proact Estonia AS, Scoro Software OÜ,  Bolt, SimplBooks OÜ, AS Lincona Konsult, Elektrilevi OÜ, PCC Projekt AS, Schenker AS, All Media Digital OÜ, Recruitment Estonia OÜ, Profia Arvestuse OÜ, RL Raamatupidamine OÜ, Milworks OÜ, Saue Production OÜ, AS GoTravel. 

Kaugtöö Märgise kohta saab rohkem infot lugeda Targa Töö Ühingu kodulehelt aadressilt smartwork.ee. Targa Töö Ühingu kodulehel saab tutvuda ka kõigi 195 organisatsiooniga, kes omavad Kaugtöö Tegija märgist ja seega töötajatele paindlike töövõimalusi pakuvad.

Kui Sinu organisatsioonil ei ole veel märgist, aga sooviksid seda oma organisatsioonile saada, siis pane end kirja meie konkursi lehel, ja saadame Sulle järgmisel aastal aegsasti info konkursi alguse kohta.

Lisainfo ja kõneisikud: 

Ave Laas

tegevjuht

Targa Töö Ühing 

ave@smartwork.ee 

 

Maris Viires

personalijuht

Helmes

+372 5556 5210

maris.viires@helmes.com 

 

Eva-Maria Kangro

muutuste juhtimise nõustaja

Miltton New Nordics

+372 5850 1310

eva-maria.kangro@miltton.com