Skip to main content
Kaugtöö

Uuring: Töötajate vaimsesse tervisesse investeerimine toob kümnekordset kasu.

By April 26, 2022No Comments

On teada, et virtuaalne ja hübriid-koostöö toovad endaga kaasa suurema vastutusekoorma. Töötajad peavad ise ennast motiveerima, distsiplineerima ja päeva lõpuks ka tunnustama. Lisaks on uuringud näidanud, et kaugtööl teevad inimesed rohkem ületunde, kui kontoris. See kõik võib suurendada stressitaset või halvimal juhul viia läbipõlemiseni.

Kõigele lisaks on viimase aasta murrangulised sündmused, sealhulgas Covid-19, suurendanud inimeste stressitaset. Hiljutises Deloitte poolt UK-s läbi viidud uuringus raporteeris 65% vastanutest,  et nende vaimne tervis on halvenenud alates märtsist 2020. Aga see pole veel kõik – 26% vastanutest olid esmakordselt kogenud vaimse tervise probleeme. Halvenenud vaimne tervis toob endaga kaasa ootamatuid kulutusi, nagu haiguspäevad ja halvimal juhul töötaja lahkumine. Deloitte uuringu kohaselt ületas tööandja kulu töötajate vaimse tervise probleemidest tulenevalt UK-s 54 billionit naela aastas. (1)

Sama uuringu kohaselt võib aga töötajatele suunatud vaimse tervise probleemidele mõeldud ennetustegevustega teenida iga kulutatud naela kohta 10 naela. See tähendab, et töötajate vaimsesse tervisesse investeerimine on reaalne investeering, millele on oodata kümnekordset kasutegurit.

(1) Mental health and employers. The case of investment – pandemic and beyond. Deloitte, 2022